Uncategorized

Друк на склі

Друк фото або логотипу на бокалах, келихах в Ужгороді використовується досить часто. Це може бути нанесення вітальних текстів чи фото на подарунки, виготовлення кухонних фартухів чи перегородок у ванну кімнату, оформлення скляних офісних дверей, виготовлення табличок тощо.

Розрізняють друк на акриловому склі та нанесення малюнків на звичайний твердий матеріал. Різниця між цими методиками полягає в адгезії барвників, а також можливості термообробки поверхонь. При цьому технології нанесення малюнка для обох випадків приблизно однакові.

Активно використовуються монохромний та кольоровий друк на склі. Це можуть бути окремі види символіки, інформаційні блоки чи повноцінні зображення. Часто друкують по всій поверхні скляної основи, що дає дуже ефектні результати. Великий попит має друк картин на склі на замовлення, що дозволяє ефектно оформляти будь-які приміщення. Використовують різні методики, серед яких є і традиційний шовкотрафаретний друк на склі, і більш сучасні технології У/Ф друку та інших технологій.

Як забезпечити бездоганну якість – друк фото на склі

Друк фотографій на склі може здійснюватися різними способами. Прийнято розрізняти безпосередній друк на твердій основі та нанесення малюнка на прозору плівку з липким шаром з наступною наклейкою її на скло. У першому випадку виникає зображення на прозорому тлі, яке виглядає солідно та дуже привабливо. Прямий друк малюнка на склі прийнято вважати кращим варіантом, хоча й вимагають обережного поводження із зображенням.
У другому варіанті можна використовувати матову плівку, а коли вона зноситься – просто зняти плівку та отримати чисту скляну основу. Цей спосіб називають проміжним друком, оскільки плівку можна обробляти заздалегідь. Ще однією перевагою технології є можливість нанесення малюнка на криволінійну основу – на скляні склянки, пляшки та інші вироби. Недоліком методу вважають видимі краї плівки, які з часом починають відставати і сильно псують зовнішній вигляд виробу.

Трафаретний друк на скло, або шовкографія – один із найбільш якісних способів нанесення малюнка. Ця методика дозволяє отримати одно- і багатобарвні непрозорі зображення, зробити імітацію піскоструминного малюнка і т. п. При цьому методика вимагає досить серйозної підготовки (створення трафаретних рамок), через яку виготовлення штучних виробів стає дуже дорогим.

Мета зробити краще – УФ друк на склі

Однією з найбільш стійких та якісних методик нанесення малюнка є ультрафіолетовий друк на склі, ціна якого дещо вища, ніж у трафаретної. При цьому міцність і якість зображення на порядок вища, а довговічність відповідає терміну служби скляної основи.

Керамічний друк (так ще називають У/Ф методику) – це спосіб термічного нанесення малюнка за допомогою спеціального чорнила. Вони містять скляний пил, який під локальним нагріванням вплавляється у верхній шар основи. Зображення щільне, можна робити картини на склі. Сама робота може виконуватись практично без підготовки, з використанням широкоформатних принтерів. Якщо потрібно виконати 3д друк на склі терміново, така методика стане оптимальним рішенням. Можна також замовити друк на загартованому склі, не побоюючись його пошкодити або зменшити робочі якості.