Uncategorized

Техніка деколь – сучасний спосіб друку

Види техніки деколь: їх плюси та мінуси

Гаряча деколь технологія відмінний варіант для реклами, нанесення логотипу та декору на продукцію з кераміки, фаянсу, скла або порцеляни в Ужгороді. Тарілки з унікальними малюнками або кружки з прикольними написами: друк будь-яких ідей можливий у такий спосіб. Явні переваги техніки:

  • Чіткість кольорів (яскрава кольорова гама та її насиченість не тьмяніють при тривалому використанні).
  • Зносостійкість (малюнок не стирається і не деформується при контакті з миючими засобами та губками).
  • Друк на різних поверхнях (дно, ручка, вигини, внутрішня сторона та ін.).

Сьогодні існує чимало способів нанесення зображень на кераміку, скло, метал чи пластик. Техніка деколь активно використовується при створенні іміджевої та рекламно-сувенірної продукції. Вона займає одну з лідируючих позицій у декоруванні виробів із зазначених матеріалів (тарілки, чашки, келихи, оригінальні кружки, попільнички тощо).

Технологія деколь та її особливості

Деколь – це технологія друку, суть якої полягає у перенесенні зображення на основу за допомогою малюнка, нанесеного на папір. Сам процес складається з кількох етапів:

  • Друк. На гумованому папері, покритому декстрином або желатином (розчинні у воді в-ва) способом шовкотрафаретного або офсетного друку спеціальними фарбами формується заздалегідь малюнок.
  • Наклейка. Готове зображення зволожується, після чого переводиться на потрібну поверхню.

Випалення або покриття лаком. Залежно від виду нанесення, закріплення проведених робіт проходить на високотемпературному обладнанні (гаряча деколь) або проводиться покриття малюнка колоїдним лаком на лазерному принтері та його подальше просушування (холодна деколь).

Варто зазначити, що: професійний підхід до справи, необхідні знання та навички, сучасне обладнання, якісні матеріали – це обов’язкові складові відмінного результату. Досвідчені майстри знають, що деколь:

  • Буває глянсовою та матовою.
  • Дозволяє застосовувати барвники з добавками дорогоцінних металів (золото, платина).
  • Має обмеження за розмірами малюнка (лінії – не менше ніж 0,1 мм, пробіли – не менше ніж 0,15 мм тощо).
  • Діляється на повнокольорову та за квітами.
  • Буває гарячою та холодною.

Для гарячої деколь використовується спеціальне термообладнання

Холодна деколь технологія використовується на виробах, до яких не застосовується випал. Такий спосіб прискорює виробництво, але робить малюнок більш уразливим до пошкоджень. Тим не менш, за його допомогою створюється популярна кружка-хамелеон.

Існує ще безліч нюансів і в нашій компанії можна отримати більше інформації про техніку деколірування, ціни на виконання робіт та оформити замовлення на оригінальний сувенір з написом, подарунок для друзів з фото, нанесення логотипу на різні вироби тощо. Звертайтесь!